Apple iPhone 17 Pro Max Dual Physical Sim-Silver-256GB
Main image
Click to view image in fullscreen
calcActive())">
Apple iPhone 17 Pro Max Dual Physical Sim-Silver-256GB
Condition : New
1 year Warranty Warranty policy
15 Days Easy Returns Return & refund policy
SKU
9401-Silver-256GB
AED 5,849.00
(Includes VAT)
AED 7,999.00
27% Off
(Includes VAT)
% Off
Description
More Information
| Brand | Apple |
|---|---|
| Launch / Series | 2025 |
| RAM | 12GB |
| Storage | 256GB |
| Body / Dimensions | Approx. 163.4 × 78.0 × 8.75 mm, ~231g, Premium aluminum frame with Ceramic Shield |
| Display | 6.9-inch Super Retina XDR OLED, 120Hz ProMotion, Always-On Display |
| Camera | Triple 48MP (Main + Ultra Wide + Telephoto), up to 8x optical zoom, Night Mode, ProRAW |
| Chipset | Apple A19 Pro chip with advanced Neural Engine |
| OS | IOS |
| Network | 5G |
| Battery | Fast charging, MagSafe & Qi2 wireless charging up to 25W |
| Comms | GPS, GLONASS, Galileo, NavIC, NFC, Ultra Wideband, USB-C (USB 3) |
| Additional Features | Face ID, LiDAR Scanner, Dynamic Island, Action Button, IP68 water resistance |
| Charger | USB-C |