DJI Mavic 3E Enterprise
Main image
Click to view image in fullscreen
calcActive())">
DJI Mavic 3E Enterprise
Condition : New
1 year Warranty Warranty policy
15 Days Easy Returns Return & refund policy
SKU
9355
AED 11,699.00
(Includes VAT)
AED 16,799.00
30% Off
(Includes VAT)
% Off
Description
More Information
| Brand | DJI |
|---|---|
| Model No. | RM510B |
| Launch / Series | 2022 |
| Body / Dimensions | Approx. 221 × 96 × 90 mm (folded) |
| Storage | 64GB |
| Memory Card Slot | microSD card slot (supports up to 512 GB) |
| Connectivity | Wi-Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5.1 |
| Range | Up to 15 km transmission range (DJI O3 Enterprise Transmission) |
| Battery | LiPo 4S Intelligent Flight Battery – 5000 mAh, 77 Wh |
| Charger | USB-C |
| Additional Features | 20MP 4/3 CMOS wide camera, RTK module support, omnidirectional obstacle sensing, GPS + Galileo + GLONASS navigation, enterprise mapping capability, approx. 865 g take-off weight |