DJI Mavic 3M Multispectral
Main image
Click to view image in fullscreen
calcActive())">
DJI Mavic 3M Multispectral
Condition : New
1 year Warranty Warranty policy
15 Days Easy Returns Return & refund policy
SKU
9354
AED 15,299.00
(Includes VAT)
AED 22,999.00
33% Off
(Includes VAT)
% Off
Description
More Information
| Brand | DJI |
|---|---|
| Model No. | RM510B |
| Launch / Series | 2022 |
| Body / Dimensions | Approx. 347.5 × 283 × 139.6 mm (unfolded) |
| Storage | 64GB |
| Memory Card Slot | microSD card slot (supports up to approx. 512 GB) |
| Connectivity | Wi-Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5.1 |
| Range | Up to approx. 15 km transmission range (OcuSync Enterprise system) |
| Battery | Li-ion 5000 mAh / approx. 77 Wh flight battery |
| Charger | USB-C |
| Additional Features | Multispectral camera system, RTK positioning support, GPS + Galileo + GLONASS navigation, precision agriculture mapping, Mini-HDMI output, approx. 680 g aircraft weight |