Google Pixel 10a 5G 8GB RAM-Lavender-128GB
Main image
Click to view image in fullscreen
calcActive())">
Google Pixel 10a 5G 8GB RAM-Lavender-128GB
Condition : New
1 year Warranty Warranty policy
15 Days Easy Returns Return & refund policy
SKU
9363-Lavender-128GB
AED 1,949.00
(Includes VAT)
AED 2,699.00
28% Off
(Includes VAT)
% Off
Description
More Information
| Brand | |
|---|---|
| Model No. | Pixel 10a |
| Launch / Series | 2026 |
| RAM | 8GB |
| Storage | 128GB |
| Body / Dimensions | 153.9 x 73 x 9 mm; 183g |
| Display | 6.3" FHD+ OLED, 120Hz refresh rate |
| Camera | Rear: 48MP + 13MP (Ultra-wide); Front: 13MP |
| Chipset | Google Tensor G4 |
| OS | Android |
| Network | 5G |
| Sim | Dual Sim |
| Battery | 5100 mAh, 30W fast charging, wireless charging |
| Comms | Bluetooth 6.0, GPS, NFC, USB Type-C |
| Additional Features | IP68 water resistance, in-display fingerprint, AI features |
| Charger | Type C |