Google Pixel 8-Obsidian-256GB
Main image
Click to view image in fullscreen
calcActive())">
Google Pixel 8-Obsidian-256GB
Condition : New
1 year Warranty Warranty policy
15 Days Easy Returns Return & refund policy
SKU
8957-Obsidian-256GB
AED 1,949.00
(Includes VAT)
AED 3,599.00
46% Off
(Includes VAT)
% Off
Description
More Information
| Brand | |
|---|---|
| Launch / Series | 2024 |
| RAM | 8GB |
| Storage | 256GB |
| Body / Dimensions | 150.5 x 70.8 x 8.9 mm (5.93 x 2.79 x 0.35 in) 187 gms |
| Display | 6.2 inches, 91.1 cm2 (~85.5% screen-to-body ratio) |
| Camera | 50MP wide-angle lens and a 12MP ultra-wide lens |
| Chipset | Google Tensor G3 (4 nm) |
| OS | Android |
| Network | 5G |
| Sim | Dual Sim |
| Battery | Li-Ion 4575 mAh, non-removable |
| Charger | Type C |